Kliknij, aby przejść do strony głównej
Kliknij, aby przejść do strony WSG

ulicART - 17.05.2013! - nie przegap tego!!

Juwenalia 2013 stały się wśród studentów iskierką zapalającą ogień pomysłów, których końca nie widać!!! 12 kwietnia OTHER WAY oraz Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Bydgoskich zorganizowało I STUDENCKĄ DEBATĘ TWÓRCZĄ. Podczas tego spotkania powstała grupa o nazwie Bydgoscy Ogarniacze Kultury, która zrzesza ludzi zainteresowanych dążeniem do poszerzania swoich pasji i zainteresowań kulturalnych. Kreatywność tej społeczności sprawiła, że powstał koncept zorganizowania ulicznej imprezy artystycznej o nazwie ulicART, będącej oficjalną, uliczną częścią Juwenaliów Bydgoskich 2013.

To pierwsza tego typu juwenaliowa impreza w mieście, podczas której bydgoszczanie będą mogli zapoznać się z szeroko rozumianą kulturą, tworzoną w dużej mierze przez tutejszych studentów. Celem tego przedsięwzięcia jest zaproszenie studiujących „ukrytych pasjonatów kultury” do wyjścia na ulice i pokazania, jak ciekawie i twórczo można spędzać czas Juwenaliów, nie ograniczając się tylko do roli odbiorcy proponowanych w tym czasie wydarzeń.


Uliczną część Juwenaliów świętujemy z bydgoskimi młodymi artystami w piątek 17 maja od godziny 15:00 do 17:00 w różnych miejscach centrum Bydgoszczy! Przestrzenie, które opanujemy to: Plac Wolności, ul. Gdańska (od Pl. Wolności w dół), Plac przy Drukarni, ul. Mostowa wraz z Amfiteatrem, Stary Rynek, część Wyspy Młyńskiej oraz ul. Długa.

Program UlicARTu wypełnią różne dziedziny sztuki. W ten wyjątkowy piątek na terenie ścisłego centrum będzie można utworzyć swoją własną ścieżkę w poszukiwaniu artystów: muzyków, malarzy, tancerzy, performerów, aktorów i wielu innych!

POLECAMY, ZAPRASZAMY I MAMY NADZIEJĘ, ŻE RÓWNIEŻ TAM BĘDZIECIE!

OW.<< powróć do listy aktualności
kalendarz
sonda
Jak często uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych
Raz w tygodniu
Raz w miesiącu
Kilka razy w roku
Raz do ruku
W ogóle
Głosuj
newsletter
Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze OTHER WAY Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Spotkanie członków Koła OTHER WAY

Spotkanie członków Koła OTHER WAY odbędzie się o godz. 19.45 na WSG pod budynkiem K

Konferencja: KULTURA - OD WIZJI DO PRAKTYKI

www.wizjakultury.byd.pl