Kliknij, aby przejść do strony głównej
Kliknij, aby przejść do strony WSG

Koncert

Podczas wydarzenia usłyszymy zarówno nawiązujące do tradycji pieśni Marcina Kopczyńskiego („Dolorosa”, „Więc można kochać...” do słów Leopolda Staffa), jak i pulsujący nowoczesnymi rytmami „Stroboskop” na fortepian elektryczny Piotra A. Komorowskiego. Całość uzupełnią klasyczne elektroniczne brzmienia w kompozycjach „Coś” Michała Dobrzyńskiego oraz „Oscylacje neutrin” Marcina Gumieli.
Wieczór będzie też znakomitą okazją do rozmowy z kompozytorami. Koncert będzie zwieńczeniem konferencji „Kultura – od wizji do praktyki”. Więcej informacji na temat konferencji znaleźć można na stronie internetowej:
http://www.wizjakultury.blogspot.com/
 

Artyści:
- Michał Dobrzyński – absolwent Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Bydgoszczy; uczestnik prestiżowego programu promocji młodych kompozytorów w ramach Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego; współtwórca nietypowych projektów łączących różne dziedziny sztuki, m.in. projekt „Classic and Dubstep”.
- Marcin Gumiela – absolwent Wydziału Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jego kompozycje znalazły się w programach prestiżowych festiwali muzycznych. W latach 2009/2010 brał udział w międzynarodowym projekcie FABREC, współpracując z teatrem Sorano w Toulouse (Francja) i pisząc muzykę do spektaklu de Gracia Morales.
- Piotr Komorowski – doktor sztuki w specjalności kompozycja i teoria muzyki. Jego utwory wykonywane były wielokrotnie w kraju i za granicą. Od maja 2011 r. pełni funkcję prezesa Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich. W swoim dorobku posiada utwory solowe, kameralne, chóralne, orkiestrowe i elektroniczne. W ostatnim czasie
skupia się na zagadnieniach związanych z wykorzystaniem komputerowo wspomaganej kompozycji (CAC) w procesie twórczym.
- Marcin Kopczyński – doktor sztuki w specjalności kompozycja i teoria muzyki. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki. W 2011r. ukazała się autorska płyta Marcina – „One man, a few shadows” (Acte Prealable).
 

Zapraszają:
Instytut Kulturoznawstwa Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy,
Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze „Other Way”,
Regionalne Obserwatorium Kultury w Bydgoszczy,
Fundacja Pro Cultura,
Oddział Kujawsko- Pomorski Związku Kompozytorów Polskich
Partnerzy wydarzenia:
Verte – Krytyczny Magazyn Internetowy,
Magazyn Musli,


Związek Kompozytorów Polskich,
 << powróć do listy aktualności
kalendarz
sonda
Jak często uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych
Raz w tygodniu
Raz w miesiącu
Kilka razy w roku
Raz do ruku
W ogóle
Głosuj
newsletter
Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze OTHER WAY Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Spotkanie członków Koła OTHER WAY

Spotkanie członków Koła OTHER WAY odbędzie się o godz. 19.45 na WSG pod budynkiem K

Konferencja: KULTURA - OD WIZJI DO PRAKTYKI

www.wizjakultury.byd.pl