Kliknij, aby przejść do strony głównej
Kliknij, aby przejść do strony WSG
25.05

POEZJA I RAP - WEŹ TO ZŁAP!

Tworzysz wiersze na poczekaniu i nie boisz się prezentować swojej twórczości? Nie przerażają Cię tłumy, a perspektywa stania na scenie wywołuje przyjemne dreszcze?

Wpadaj na SLAM JAM! Otwórz się na innych, stań na scenie i przyjmij trzy słowa od publiki. Stwórz poemat, a potem wyrecytuj, wykrzycz - zrób to, co zawsze chciałeś ze swoją poezją!

Zasady są proste: publiczność wymyśla trzy słowa dla stojącego na scenie śmiałka, który ma zaledwie kilka minut na wplecenie ich w poemat.

Jeśli znajdziesz w sobie chęci - zapraszamy 8 czerwca (sobota) na parking przed Akademicką Przestrzenią Kulturalną, gdzie odbędą się:

03.05

ulicART - 17.05.2013! - nie przegap tego!!

Juwenalia 2013 stały się wśród studentów iskierką zapalającą ogień pomysłów, których końca nie widać!!! 12 kwietnia OTHER WAY oraz Porozumienie Samorządów Studenckich Uczelni Bydgoskich zorganizowało I STUDENCKĄ DEBATĘ TWÓRCZĄ. Podczas tego spotkania powstała grupa o nazwie Bydgoscy Ogarniacze Kultury, która zrzesza ludzi zainteresowanych dążeniem do poszerzania swoich pasji i zainteresowań kulturalnych. Kreatywność tej społeczności sprawiła, że powstał koncept zorganizowania ulicznej imprezy artystycznej o nazwie ulicART, będącej oficjalną, uliczną częścią Juwenaliów Bydgoskich 2013.

10.04

ZAPROSZENIE NA DEBATĘ TWÓRCZĄ!

Jeśli chcesz zaprezentować swoje twórcze działania oraz współtworzyć nietypowe akcje podczas tegorocznych Juwenaliów (tym razem tematyką jest PRZYSZŁOŚĆ), to nie powinno Cię zabraknąć na I DEBACIE TWÓRCZEJ BYDGOSKICH STUDENTÓW AKTYWNYCH I KREATYWNYCH, która odbędzie się Już 12 kwietnia (w piątek) o godz. 18:00 w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej (kampus WSG-wejście od ul. Królowej Jadwigi) - Przyjdź i przejmijmy razem to miasto, tak jak się należy!

24.11

Koncert

Serdecznie zapraszamy na koncert czterech kompozytorów młodego pokolenia związanych z Bydgoszczą, który będąc zwieńczeniem Ogólnopolskiej Konferencji "Kultura - od Wizji do Praktyki", odbędzie się 30 listopada o godzinie 18:30 w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG (Bydgoszcz, przy ul. Królowej Jadwigii).
 

23.11

Sprawozdanie z "Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej"

Nasz student, Maciej Pulit, członek koła Other Way wystąpił w "Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji
Naukowej" której temat przewodni brzmiał "Działalność Kulturalna wobec współczesnych
zjawisk kulturowych i edukacyjnych". Zapraszamy się do zapoznania z tą pasjonującą relacją.

20.11

Prezentujemy program Konferencji

Z dużą radością prezentujemy państwu Program naszej konferencji.
Przygotowaliśmy dla Państwa III sesje: INSTYTUCJE, UCZESTNICTWO i REGION
Każda z sesji mieści od 5 do 6 kwadransowych referatów i kończy się dyskusją...
 

12.11

Bajka

Krótka "bajka" o Andrzeju Szwalbe napisana przez Pawła Pochylskiego. Mam nadzieję że państwu się spodoba i zachęci do udziału w naszej konferencji.

06.10

KONFERENCJA - interaktywny formularz zgłoszeniowy!

Z wielką radością informujemy, że jest już dostępny interaktywny formularz zgłoszeniowy na naszą konferencję. Nie trzeba nic drukować, ani pamiętać adresu email. Wystarczy wejść na www.wizjakultury.byd.pl w zakładkę "Zgłoszenia" i kliknąć "formularz". Potem pozostaje już tylko wypełnić i "Przesłać".
Zapraszamy do zgłaszania!
 

04.10

Interdyscyplinarna Konferencja już 30 listopada!

KULTURA – OD WIZJI DO PRAKTYKI, to temat konferencji, która odbędzie się 30 listopada 2012 roku w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jako jej współorganizatorzy, chcemy podczas tego wydarzenia dyskutować o nowych strategiach zarządzania kulturą. W rozwiązaniach tradycyjnych chcemy oglądać ich potencjalne perspektywy strategiczne, zaś w praktykach nowych, innowacyjnych – testować ich wizyjność, skierowanie na przyszłość.
 

02.10

POSZUKIWANIA !

Jeżeli interesuje Cię sztuka, szególnie współczesna, wiążesz swoje plany zawodowe z pracą w kulturze, a do tego posiadasz niespożytą energię, chętnie się uczysz poprzez praktykę i chciałbyś brać udział w przygotowaniach i realizacji nietypowych projektów - TO WŁAŚNIE CIEBIE SZUKAMY - DOŁĄCZ DO NAS!
 

 

 

21.10

Koncert - Classic and Dubstep in Progress

W Maju ubiegłego roku realizowaliśmy projek o nazwiet „Child of Classic and Dubstep”. W tym roku w Bydgoszcz będzie miała możliwość uczestniczyć w kontynuacji tamtego projektu! Już 12 grudnia na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy odbędzie się audiowizualny pokaz projektu, nad którym pracujemy już od stycznia tego roku: Classic and Dubstep in Progress.

Zeszłoroczne zainteresowanie koncertem było tak duże, że nie wszyscy mogli wziąć w nim udział. Tym razem postaramy się uniknąć takiej sytuacji i nowa twórczość zostanie zaprezentowana 12 grudnia 2011 na dużej scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

02.10

Panel Dyskusyjny - Classic and Dubstep in Progress

Zespół Other Way już przed rozpoczęciem roku akademickiego ciężko pracował. W związku z realizowanym przez nas projektem o nazwie Classic and Dubstep in Progres, dnia 29 września w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej odbył się Panel dyskusyjny poświęcony zagadnieniu łamania konwencji w muzyce.

kalendarz
sonda
Jak często uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych
Raz w tygodniu
Raz w miesiącu
Kilka razy w roku
Raz do ruku
W ogóle
Głosuj
newsletter
Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze OTHER WAY Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Spotkanie członków Koła OTHER WAY

Spotkanie członków Koła OTHER WAY odbędzie się o godz. 19.45 na WSG pod budynkiem K

Konferencja: KULTURA - OD WIZJI DO PRAKTYKI

www.wizjakultury.byd.pl