Kliknij, aby przejść do strony głównej
Kliknij, aby przejść do strony WSG

Interdyscyplinarna Konferencja już 30 listopada!

Instytut Kulturoznawstwa, Studenckie Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze „Other Way” Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy wraz z Regionalnym Obserwatorium Kultury w Bydgoszczy i Fundacją Pro Cultura zapraszają na interdyscyplinarną konferencję:

KULTURA – OD WIZJI DO PRAKTYKI

Kultura przechodzi dzisiaj wyjątkowy proces – staje się przedmiotem zainteresowania nie tylko teoretyków i polityków, ale także w coraz większym stopniu pozostałych obywateli.Skutkuje to rozwojem rozmaitych form aktywności kulturalnej. W takiej sytuacji niezwykle ważnym, ale i nie mniej frapującym zadaniem staje się refleksja nad modelami organizowania i zarządzania kulturą. Od przenikliwych i wieloaspektowych analiz modeli zarządzania kulturą zależy, czy miejskie, regionalne, a nawet krajowe systemy kultury będą się rozwijały, angażując coraz więcej osób.


Zapraszamy wszystkich badaczy i praktyków, którzy zajmują się rozmaitymi – publicznymi, społecznymi, prywatnymi instytucjami kultury lub przedsięwzięciami kulturalnymi. Do udziału w konferencji zachęcamy także studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Chcemy dyskutować o nowych strategiach zarządzania kulturą. W rozwiązaniach tradycyjnych chcemy oglądać ich potencjalne perspektywy strategiczne, zaś w praktykach nowych, innowacyjnych – testować ich wizyjność, skierowanie na przyszłość.


Przedmiotem konferencji chcemy uczynić zarówno praktyki poszczególnych instytucji, jak i regionalne polityki kultury. Patronem naszej konferencji czynimy Andrzeja Szwalbego, wybitnego działacza kultury, dzięki którego wizjonerstwu Bydgoszcz w bardzo niedługim czasie stała się instytucjonalną mekką życia muzycznego.

 

30 listopada 2012 /

Wyższa Szkoła Gospodarki /

BYDGOSZCZ ul. Królowej Jadwigi 14 /

Akademicka Przestrzeń Kulturalna /


Szczegóły: www.wizjakultury.byd.pl<< powróć do listy aktualności
kalendarz
sonda
Jak często uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych
Raz w tygodniu
Raz w miesiącu
Kilka razy w roku
Raz do ruku
W ogóle
Głosuj
newsletter
Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze OTHER WAY Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Spotkanie członków Koła OTHER WAY

Spotkanie członków Koła OTHER WAY odbędzie się o godz. 19.45 na WSG pod budynkiem K

Konferencja: KULTURA - OD WIZJI DO PRAKTYKI

www.wizjakultury.byd.pl