Kliknij, aby przejść do strony głównej
Kliknij, aby przejść do strony WSG

Panel Dyskusyjny - Classic and Dubstep in Progress

Zespół Other Way już przed rozpoczęciem roku akademickiego ciężko pracował. W związku z realizowanym przez nas projektem o nazwie Classic and Dubstep in Progres, dnia 29 września w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej odbył się Panel dyskusyjny poświęcony zagadnieniu łamania konwencji w muzyce.

Zgromadzeni zaineresowani tematyką, wraz z zaproszonymi z całej Polski gośćmi, dyskutowali m.in. o tym czym są oryginalne projekty, czy i jakie możliwości daje innowacyjne podejście do muzyki i sztuki, jak również o tym jakie zagrożenia mogą wynikać z tego typu działań.

Panel rozpoczął się wystąpieniem dr. Patryka Gałuszki (autora książki Biznes muzyczny - jedynej książki w Polsce dotyczącej przemysłu muzycznego), który mówił o zmianach zachodzących na rynku muzycznym.

 

Wśród zaproszonych gości, byli również Jan Świerkowski oraz Tomasz Cebo z Instytutu B61, Hubert Wińczyk, przedstawicielka wrocławskiej grupy All Sounds Allowed i członkowie zespołu Karbido.

 

Paneliści zarówno rozmawiali ze sobą, jak i chętnie wdawali się w dyskusję z osobami przybyłymi na spotkanie. Opowiadali o swoich niecodziennych projektach, świeżym podejściu do muzyki oraz łączeniu jej z innymi dziedzinami sztuki w niekonwencjonalny sposób.

Na koniec spotkania, około godziny 23.00, odbył się performatywny pokaz impowizcji muzycznej w wykonaniu Tomasza Pawlickiego, który nota bene również jako zaproszony gość panelu mówił m.in. o projektach Child of Classic and Dubstep i Classic and Dubstep in Progress, będącymi punktem wyjściowym do organizacji spotkania panelowego.

Bardzo się cieszymy, że nasze wydarzenie umożliwiło rozmowę o muzcę, o której w naszym odczuciu cały czas mówi się za mało. Szczególnie ważne dla nas było to, że odbyło się ono w ważnym momencie dla kultury bydgoskiej, będąc częścią programową Kongresu Kultury Bydgoskiej.

Bardzo dziękujemy naszym gościom oraz wszystkim przybyłym i wspierającym nas.

Z tego miejsca chcielibyśmy również zaprosić do zapoznania się z fotorelacją Panelu Dyskusyjnego Classic and Dubstep in Progress, która znajduje się w dziale MULTIMEDIA.<< powróć do listy aktualności
kalendarz
sonda
Jak często uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych
Raz w tygodniu
Raz w miesiącu
Kilka razy w roku
Raz do ruku
W ogóle
Głosuj
newsletter
Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze OTHER WAY Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Spotkanie członków Koła OTHER WAY

Spotkanie członków Koła OTHER WAY odbędzie się o godz. 19.45 na WSG pod budynkiem K

Konferencja: KULTURA - OD WIZJI DO PRAKTYKI

www.wizjakultury.byd.pl