Kliknij, aby przejść do strony głównej
Kliknij, aby przejść do strony WSG

Koncert - Classic and Dubstep in Progress

W Maju ubiegłego roku realizowaliśmy projekt o nazwie „Child of Classic and Dubstep”. W tym roku w Bydgoszcz będzie miała możliwość uczestniczyć w kontynuacji tamtego projektu! Już 12 grudnia na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy odbędzie się audiowizualny pokaz projektu, nad którym pracujemy już od stycznia tego roku: Classic and Dubstep in Progress.

Zeszłoroczne zainteresowanie koncertem było tak duże, że nie wszyscy mogli wziąć w nim udział. Tym razem postaramy się uniknąć takiej sytuacji i nowa twórczość zostanie zaprezentowana 12 grudnia 2011 na dużej scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Muzyka powstanie dzięki współpracy bydgoskiego kompozytora Michała Dobrzyńskiego, kompozytora i flecisty Tomasza Pawlickiego oraz warszawskiego producenta muzycznego Kwazara (Marcina Cisło). Nową jakość do koncertu wprowadzi zaproszony z Wielkiej Brytanii producent muzyki dubstep – Riskotheque. Wykonawcami zaś będą profesjonalni muzycy, posiadający zawodowe doświadczenia międzynarodowe.

Jak zdradził Michał Dobrzyński, inspiracją do stworzenia utworów ma być zderzenie dwóch światów: kanonu antycznego piękna z dekonstrukcją estetyki muzycznej. Przełamanie schematów i niejednoznaczność stylistyczna mają służyć poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o sens i charakter sztuki współczesnej.

W tym roku, ważnym, pozamuzycznym elementem projektu będą wizualizacje stworzone przez warszawskiego artystę. Połączenie sfery dźwięków z przedstawieniem graficznym stworzą doznania kompletne. Mamy nadzieję, że będzie to istny teatr instrumentalno-wizualny.

Podobnie jak w zeszłym roku, wstęp na koncert będzie bezpłatny, a rejestracja miejsc odbywać się będzie na nazej stronie od 1 listopada.

Przygotowania do koncertu można śledzić na fanpage’u  projektu:

facebook.com/classicanddubstep.

 

Zapraszają: Studenckie Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze OTHER WAY Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, Fundacja GAUDEAMUS, Instytut Kulturoznawstwa WSG

Partnerzy: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Teatr Polski Bydgoszcz

Projekt dofinansowany przez Miasto Bydgoszcz.<< powróć do listy aktualności
kalendarz
sonda
Jak często uczestniczysz w wydarzeniach kulturalnych
Raz w tygodniu
Raz w miesiącu
Kilka razy w roku
Raz do ruku
W ogóle
Głosuj
newsletter
Koło Inicjatyw Innowacyjnych w Kulturze OTHER WAY Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Spotkanie członków Koła OTHER WAY

Spotkanie członków Koła OTHER WAY odbędzie się o godz. 19.45 na WSG pod budynkiem K

Konferencja: KULTURA - OD WIZJI DO PRAKTYKI

www.wizjakultury.byd.pl